Momentcredit.

Kas yra momentcredit arba greitas kreditas? Tai tokia paskola, kuria galima gauti bet kokiu būdų ( SMS, greitas kreditas internetu, parduotuvėje ar kt.) paprastai iki kelių tūkstančių litų dydžio. Bet turi buti dirbantis ir gauni oficialų atlyginimą arba turi nekilnojamojo turto, kurį gali užstatyti momentcredit gauti.

Momentcredit tai žmonių apiplėšinėjimas vidury baltos dienos, to nesuprantant pačiam žmogui. Kreditas yra legali reketo forma, kai greitas kreditas išmušinėjamas ne pasamdytų „berniukų“, bet anstoliai teismo sprendimu.

Kodėl tai pavadinome reketu, apiplėšinėjimu? Į pagalbą pasitelkime skaičiuotuvą ir paimkime vienos greituosius kreditus teikiančios įmonės pavyzdį. Tarkime,greitas kreditas siekia 100 Lt ir imate jį 7 dienom ir už tai sumokate 7 Lt mokestį. Ar tai daug? Ar tai mažai? Ar tai geras kreditas?

Palyginimui apskaičiuokime metinę palūkanų normą, įtraukiant visas išlaidas, susijusias su greito kredito gavimu. Kaip apskaičiuoti metinę palūkanų normą? Jei greitas kreditas kainuoja 7 dienom 7 Lt, tai kiek kainuos toks pats greitas kreditas metams laiko? 365 * 7 / 7 = 365 Lt. Kiek tai sudaro metinių procentų? 365 Lt * 100% / 100 Lt = 365% metinių palūkanų.

Palyginimui, šiuo metu 6 mėn VILIBOR siekia apie 5%. Tai tokia suma už kurią bankai vienas kitam pasirengę skolinti pinigus t.y. kreditas. Banke būsto kredita litais galima gauti iki 15% (gal netgi dar mažiau). O čia mokama net 24 kartus daugiau už greita kredita.
Ką sakytumėt apie parduotuvę, kurioje litras pienas vietoj 3 Lt kainuotų 72 Lt!? Sakytumėt, lygiai tą patį, kad tai yra reketas ir
apiplėšimas vidury dienos. Bėda ta, kad visi įsivaizduoja, kiek kainuoja litras pieno, bet sunkiai žmonės įsivaizduoja, kiek kainuoja 100 Lt
vienam mėnesiui?

Paskaičiuokime, kokia galėtų būti 100 Lt kaina pasiskolinti vienam mėnesiui, taikant ne tokią jau mažą 15% palūkanų normą?
100 Lt * 15% * 30 d. / 100% / 365 d. = 1,23 Lt. Būtent tiek ar net dvigubai mažiau kainuoja 100 Lt ne savaitei, bet mėnesiui!

Taip, kad imdami greitąjį kreditą pasiskaičiuokite, kiek tai sudaro metinių palūkanų. O dar geriau, neimkite greitojo kredito.
Greitasis kreditas veikia kaip narkotikai. Žmogus galvoja, kad viena dozė nieko baisaus, na gerai, dvi dozės nieko. Bet... už greita
kredita reikia mokėti labai brangiai! Jau matau, dabar klausite, o ką daryti, kai reikia nusipirkti valgyti parduotuvėje, o pinigų nebeliko,
o valgyti tai norisi. Vis tiek neimkite kredito! Džiaukitės, kad pinigų neturite! Nes paėmus greita kredita reikės jį greitai gražinti.
Ne tik gražinti, bet ir labai brangiai už jį sumokėti! T.y. geriau būti plikam, basam, be pinigų, negu imti greita kredita, kad ir koks
jis mažas kreditas bebūtų! Neapsigaukite ir neapgaudinėkite savęs su greitais kreditais!